Питання - Відповіді

Облік газу допоможе вам зрозуміти за що і кому ви платите. Якщо у Вашому помешканні не встановлений лічильник газу, то Ви платите за газ по тарифу за кожного члена сім'ї, що прописаний на даній площі, щомісячно незалежно від того використовуєте Ви весь об'єм газу, що Вам лімітується, чи ні. Якщо Ви встановите лічильник газу “САМГАЗ”, то будете сплачувати тільки за спожитий газ. Досвід споживачів газу, які використовують лічильники, показав, що щомісячні платежі за газ після встановлення лічильника скорочуються на 30 — 50%.

Встановлення лічильника газу потребує певних затрат. Ціни на лічильники газу залежать від обраної моделі. Окрім вартості лічильника газу необхідно також врахувати вартість додаткових розхідних матеріалів та виконання робіт з розробки проекту і встановлення лічильника газу, яка в різних регіонах країни може відрізнятись. Про вартість виконання таких робіт Ви можете дізнатись в підприємстві з газопостачання, що Вас обслуговує, або підприємстві, яке має дозвіл на встановлення лічильників газу. Швидкість окупності затрат на встановлення лічильника газу залежить від багатьох факторів (кількість чоловік, що прописані на даній площі; кількість газу, що споживається; опалювальної площі і т.д.). З планованим підвищенням тарифів, термін окупності значно зменшиться.

Гарантія виробника на лічильники газу “САМГАЗ” — 8 років.

Лічильники газу, що перебувають в експлуатації, випускаються з серійного виробництва, ремонту, підлягають обов’язковій повірці згідно ДСТУ 2708:2006 “п.4.1.1 Повірці підлягають засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, випускаються з серійного виробництва, ремонту та у продаж, видаються на прокат, на які поширюється державний метрологічний нагляд, а саме ті, які застосовуються під час:- торгівельно-комерційних операцій і розрахунків між покупцем (споживачем) і продавцем (постачальником, виробником,виконавцем), у тому числі у сферах побутових і комунальних послуг, телекомунікаційних послуг і послуг поштового зв’язку; обліку енергетичних і матеріальних ресурсів ( електричної і теплової енергії, газу, води, нафтопродуктів тощо), за винятком внутрішнього обліку, який ведуть підприємства, організації та фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності; Згідно Закону України “Про метрологію та метрологічну діяльність”, повірка засобів    вимірювальної техніки - встановлення придатності засобів вимірювальної техніки, на  які поширюється державний метрологічний нагляд, до застосування на підставі результатів контролю їх метрологічних характеристик.

Згідно ДСТУ 2708:2006, міжповірочний інтервал – установлений максимальний проміжок часу або напрацювань між первинною та першою періодичною повіркою, а також між двома послідовними періодичними повірками, протягом якого значення метрологічних характеристик засобів вимірювальної техніки перебувають у нормованих границях.Держспоживстандарт України установив міжповірочний інтервал на лічильники газу САМГАЗ типорозмір G1,6; G2,5; G4; G6;  G10; - 8 років, типорозмір G16; G25 - 2 роки.

Наша компанія не забороняє встановлення лічильників газу “САМГАЗ” ззовні приміщень (на вулиці). Лічильники газу “САМГАЗ” працюють за температури навколишнього та робочого середовища від мінус 30 до +55ºС і не вносять додаткових похибок при вимірювані об’єму газу, що пройшов через лічильник. Лічильники газу “САМГАЗ” моделей BK-G4T; BK-G6T; BK-G10T; BK-G16T; BK-G25T з вбудованим механічним пристроєм температурної компенсації забезпечують приведення виміряного об’єму газу до відповідного об’єму газу за стандартної температури ( 20°С). Під час зберігання та експлуатації лічильник газу повинен бути захищений від прямого впливу атмосферних факторів (дощу, снігу, туману, випаровувань, прямої дії сонячних променів, конденсації вологи і т.д.)

Так можна. Для цього Вам необхідно звернутись в газопостачальне підприємство, що Вас обслуговує, із заявою. Фахівці газопостачального підприємства задовольнять Ваше прохання. Лічильники газу “САМГАЗ” випускаються з різними приєднувальними втулками, тому (у більшості випадків) для заміни старого лічильника на лічильник “САМГАЗ” Вам навіть не потрібні додаткові монтажно-зварювальні роботи.

Газовий лічильник "САМГАЗ" серійного виробництва — білий. На замовлення (і за додаткову оплату) можна замовити лічильник “САМГАЗ” будь-якого кольору.