Інтернет-магазин з технічних причин тимчасово не працює. З питань придбання лічильників газу звертатися за тел: 067 36 306 57

Питання - Відповіді

Облік газу допоможе вам зрозуміти за що і кому ви платите. Якщо у Вашому помешканні не встановлений лічильник газу, то Ви платите за газ по тарифу за кожного члена сім'ї, що прописаний на даній площі, щомісячно незалежно від того використовуєте Ви весь об'єм газу, що Вам лімітується, чи ні. Якщо Ви встановите лічильник газу “САМГАЗ”, то будете сплачувати тільки за спожитий газ. Досвід споживачів газу, які використовують лічильники, показав, що щомісячні платежі за газ після встановлення лічильника скорочуються на 30 — 50%.

Встановлення лічильника газу потребує певних затрат. Ціни на лічильники газу залежать від обраної моделі. Окрім вартості лічильника газу необхідно також врахувати вартість додаткових розхідних матеріалів та виконання робіт з розробки проекту і встановлення лічильника газу, яка в різних регіонах країни може відрізнятись. Про вартість виконання таких робіт Ви можете дізнатись в підприємстві з газопостачання, що Вас обслуговує, або підприємстві, яке має дозвіл на встановлення лічильників газу. Швидкість окупності затрат на встановлення лічильника газу залежить від багатьох факторів (кількість чоловік, що прописані на даній площі; кількість газу, що споживається; опалювальної площі і т.д.). З планованим підвищенням тарифів, термін окупності значно зменшиться.

Виробник гарантує відповідність якості лічильника вимогам Технічного регламенту ЗВТ та ДСТУ EN 1359:2012 при дотриманні споживачем правил транспортування, зберігання, монтажу та експлуатації лічильника, які викладені в Настанові щодо експлуатування СМУК.407369 РЭ ЛІЧИЛЬНИКИ  ГАЗУ  МЕМБРАННІ RS ( у вільному доступі на сайті https://www.samgas.com.ua/sites/default/files/_samgaz_re_red_0_6_3_10-12... ). 

Гарантійний термін експлуатації лічильника 8 років від дати його виготовлення.

Гарантійний термін зберігання лічильника не більше 2 роки від дати його виготовлення.

Засоби вимірювальної техніки, у тому числі лічильники газу, підлягають періодичній повірці, повірці після ремонту, а також можуть проводитися позачергова, інспекційна та експертна повірки згідно порядку  проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, та оформлення її результатів, затвердженого Наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України 08.02.2016  № 193 ( у вільному доступі на сайті https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0278-16#n15 ).

Повірку лічильників газу проводять згідно з методиками повірки, які містяться в нормативно-правових актах або національних стандартах.

Міжповірочний інтервал для лічильників газу САМЗАЗ складає 8 років.

За потреби заявника пересвідчитися у придатності лічильника газу до застосування або у разі пошкодження відбитка повірочного тавра та в разі втрати свідоцтва про повірку, якщо таке тавро не передбачено, може бути проведена позачергова повірка лічильника газу виконавцями (Державними метрологічними центрами або підприємствами, які мають це право) відповідно до письмового звернення заявника.

Міжповірочний інтервал для законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки (лічильників газу) - проміжок часу або напрацювання між двома послідовними повірками законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки, протягом якого метрологічні характеристики такого засобу повинні відповідати встановленим вимогам. Визначення наведено у ПОРЯДОКу встановлення міжповірочних інтервалів для законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки за категоріями Затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 р. № 1195 ( у вільному доступі на сайті https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1195-2015-%D0%BF#n9 ).

Міжповірочний інтервал на лічильники газу САМГАЗ типорозмір G1,6; G2,5; G4; G6;  G10; - 8 років, типорозмір G16; G25 - 2 роки  згідно Переліку «МІЖПОВІРОЧНІ ІНТЕРВАЛИ  законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, за категоріями» ЗАТВЕРДЖЕНОго Наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України 13.10.2016 № 1747 (у вільному доступі на сайті https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1417-16 ).

Згідно технічної документації та Настанови щодо експлуатування СМУК.407369 РЭ ЛІЧИЛЬНИКИ  ГАЗУ  МЕМБРАННІ RS (у вільному доступі на сайті https://www.samgas.com.ua/sites/default/files/_samgaz_re_red_0_6_3_10-12...) лічильники газу “САМГАЗ” працюють за температури навколишнього та робочого середовища від мінус 25 до +55ºС, не вносять додаткових похибок при вимірювані об’єму газу, що пройшов через лічильник, та можуть бути встановлені та експлуатуватись ззовні або всередині приміщень. 

Рекомендації щодо встановлення та експлуатації лічильників газу САМГАЗ наведені у розділах 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 Настанови щодо експлуатування СМУК.407369 РЭ ЛІЧИЛЬНИКИ  ГАЗУ  МЕМБРАННІ RS ( у вільному доступі на сайті https://www.samgas.com.ua/sites/default/files/_samgaz_re_red_0_6_3_10-12...

Так можна. Для цього Вам необхідно звернутись в газопостачальне підприємство, що Вас обслуговує, із заявою. Фахівці газопостачального підприємства задовольнять Ваше прохання. Лічильники газу “САМГАЗ” випускаються з різними приєднувальними втулками, тому (у більшості випадків) для заміни старого лічильника на лічильник “САМГАЗ” Вам навіть не потрібні додаткові монтажно-зварювальні роботи.

Газовий лічильник "САМГАЗ" серійного виробництва - білий. На замовлення(і за додаткову оплату) можна замовити лічильник "САМГАЗ" будь-якого кольору.