Інтернет-магазин з технічних причин тимчасово не працює. З питань придбання лічильників газу звертатися за тел: 067 36 306 57

Заява компанії «Самгаз» до ТРК «Студія 1+1" про спростування поширення відомостей, що не відповідають дійсності

27/06/2018 - 16:46

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ "СТУДІЯ 1+1" 

04080, м. Київ, ВУЛИЦЯ КИРИЛІВСЬКА, будинок 23

 

ЗАЯВА

 з вимогою  щодо спростування поширених відомостей, які не відповідають дійсності

(в порядку ст. 64 ЗУ «Про телебачення і радіомовлення»)

 

На підставі п. «і» частини 1 статті 59, ст. 64 ЗУ «Про телебачення і радіомовлення»  вважаємо за необхідне звернутись до Вас із даною вимогою щодо спростування поширених в телеефірі ТРК «Студія 1+1» відомостей, які не відповідають дійсності.

Так, 25.06.2018 року, у вечірньому ефірі телеканалу «Студія 1+1» в програмі «ГРОШІ» відбулася трансляція сюжету «ЛЮДИ БУНТУЮТЬ ПРОТИ ПРИМУСОВОГО ВСТАНОВЛЕННЯ ЛІЧИЛЬНИКІВ ОБЛІКУ ГАЗУ», 11-й сезон, 19-й випуск (сюжет можна переглянути за посиланням: https://1plus1.ua/groshi/video/ludi-buntuut-proti-primusovogo-vstanovlenna-licilnikiv-obliku-gazu).

В даному сюжеті було поширено відомості, які не відповідають дійсності, а саме зазначено наступне:

1. Вказано, що ТОВ «САМГАЗ» є фірмою, пов’язаною із Дмитром Фірташем. Ця інформація не відповідає дійсності, оскільки ТОВ «САМГАЗ» не є жодним чином пов’язане із Дмитром Фірташем, ні організаційно, ні юридично, що підтверджується даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, які є загальнодоступними. Більше того, ТОВ «САМГАЗ» і Дмитро Фірташ не є пов’язаними особою ні в розумінні п. 16 ч.1 статті 1 ЗУ «Про публічні закупівлі», ні в розумінні п. 14.1.159 ст. 14 Податкового кодексу України. Відтак, цілком не зрозуміло, якими даними керувались журналісти ТРК «Студія 1+1»,  називаючи ТОВ «САМГАЗ» «фірмою, пов’язаною із олігархом Дмитром Фірташем». 

2. «…Їх (лічильники газу) виготовляє фірма колишнього керівника «фірташівського» Рівнегазу Андрія Маркова.» Дана інформація не відповідає дійсності, оскільки Марков Андрій Володимирович (який є лише одним із кінцевих бенефіціарів ТОВ «САМГАЗ») ніколи не обіймав посаду керівника «Рівнегазу». В період з 24.10.1990 року по 14.01.1991 року Марков Андрій Володимирович працював на посаді заступника начальника Виробничого об’єднання «Рівнегаз», що підтверджується відповідними записами в трудовій книжці вказаної особи. Очевидно, що у вищевказаний період (з 24.10.1990 року по 14.01.1991 року) Виробниче об’єднання «Рівнегаз» жодним чином не було підконтрольне Дмитру Фірташу і жодним чином не було пов’язане із ним, і відтак, немає ніяких підстав називати тогочасне ВО «Рівнегаз» «фірташівським «Рівнегазом»

Поширення даних неправдивих відомостей завдає неабиякої шкоди діловій репутації ТОВ «САМГАЗ». 

Відповідно до ч.1 статті 64 ЗУ «Про телебачення і радіомовлення» (далі по тексту «Закон»)  громадянин або юридична особа мають право вимагати від телерадіоорганізації спростування поширених у її програмі чи передачі відомостей, які не відповідають дійсності та/або принижують честь і гідність особи. 

Відповідно до ч. 6 вказаної статті якщо в телерадіоорганізації відсутні достатні докази того, що поширені нею відомості відповідають дійсності, вона зобов'язана терміново їх спростувати.

Відповідно до ч. 7 вказаної статті спростування повинно бути поширено тією ж телерадіоорганізацією і в такій же програмі чи передачі, що й відомості, які не відповідають дійсності, або в інший час за домовленістю з особою, права якої були порушені. 

Відповідно до ч. 8 вказаної статті у спростуванні має бути зазначено, які відомості не відповідають дійсності, коли і в якій програмі чи передачі вони були поширені телерадіоорганізацією. 

Відповідно до ч. 9 вказаної статті якщо громадянин чи юридична особа надали текст спростування, то він підлягає поширенню за умови його відповідності вимогам цього Закону. Скорочення чи інші зміни в тексті спростування, поданого заявником, без його згоди не допускаються.

Отже, з огляду на вищевказане вимагаємо:

1. Розглянути дану вимогу по суті в семиденний термін з дня її надходження.

2. Терміново поширити спростування наступного змісту в ефірі ТРК «Студія «1+1» в одному із найближчих випусків програми «Гроші»:

«25.06.2018 року, у вечірньому ефірі телеканалу «Студія 1+1» в програмі «ГРОШІ» відбулася трансляція сюжету «ЛЮДИ БУНТУЮТЬ ПРОТИ ПРИМУСОВОГО ВСТАНОВЛЕННЯ ЛІЧИЛЬНИКІВ ОБЛІКУ ГАЗУ». В даному сюжеті було помилково поширено відомості, які не відповідають дійсності, а саме зазначено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «САМГАЗ» є фірмою, пов’язаною із Дмитром Фірташем. Також, в даному сюжеті було помилково зазначено, що Андрій Марков (один із співвласників ТОВ «САМГАЗ») являється колишнім керівником «фірташівського» «Рівнегазу». Зазначена інформація не відповідає дійсності, оскільки: 

- Товариство з обмеженою відповідальністю «САМГАЗ» не є фірмою, пов’язаною із Дмитром Фірташем;

- Співвласник ТОВ «САМГАЗ» Марков Андрій Володимирович ніколи не обіймав посаду керівника «фірташівського «Рівнегазу».

3. Про передбачуваний термін поширення вказаного спростування повідомити ТОВ «САМГАЗ» письмово.

Відповідно до вимог ч. 3 статті 64 Закону ТОВ «САМГАЗ» письмово повідомило Національну раду України з питань телебачення та радіомовлення про подання даної заяви.

Додатково звертаємо Вашу увагу, що вищенаведений факт поширення неправдивих відомостей містить ознаки порушень, передбачених статтями 8 («Дискредитація суб’єкта господарювання»), 15-1 («Поширення інформації, що вводить в оману») ЗУ «Про захист від недобросовісної конкуренції» та передбачає відповідальність згідно ст. 21 вказаного закону.  

У випадку відмови від спростування будемо вимушені звернутись із відповідним позовом до суду, а також до Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення та Антимонопольного комітету України із відповідними скаргами.

Додатково вважаємо за необхідне повідомити наступне.

Вказаний телесюжет присвячений проблемі облаштування засобами дистанційної передачі даних комерційних вузлів обліку, які належать саме підприємцям (а не побутовим споживачам газу, що обумовлено вимогами п. 4 Постанови НКРЕЕ №2494 від 30.09.2015 року. Однак, з незрозумілих причин, у відеоряді телесюжету здебільшого демонструються побутові лічильники газу марки САМГАЗ, на виробництві яких спеціалізується наше підприємство. По суті, демонстрація побутових лічильників газу марки САМГАЗ у сюжеті, присвяченому облаштуванню засобами дистанційної передачі даних непобутових лічильників, є безпідставною та являється завуальованою антирекламою продукції ТОВ «САМГАЗ», яка немає жодного відношення до висвітленої в репортажі проблематики.

ТОВ «САМГАЗ» є провідним виробником обладнання для вимірювання та обліку газу і є одним із кращих роботодавців Рівненської області, здійснює великі відрахування до бюджету різних рівнів, несе значне податкове навантаження. ТОВ «Самгаз», починаючи з 2014 року включено до Реєстру великих платників податків та з 2011 року являється переможцем численних конкурсів «Сумлінні платники податків».

Продукція ТОВ «Самгаз» внесена до Реєстру кращих товарів України з присвоєнням знаку якості «Вища проба». Лічильник газу «Самгаз» був визнаний переможцем у Всеукраїнських технічних конкурсах, які проводила НАК «Нафтогаз України» на кращий прилад обліку газу, а підприємство визнано лідером серед вітчизняних виробників лічильників газу. 

За останні п”ять років ТОВ «САМГАЗ» сплачено до бюджету понад 113 млн. грн. податків, понад 325 тисяч гривень податків сплачено в середньому за рік на одного працюючого.

Середня зарплата по підприємству в 2017 році становила 9 483,00 грн.

Лічильники марки САМГАЗ зарекомендували себе як найбільш надійні та точні прилади обліку, завдяки чому масово використовуються споживачами та газовими господарствами по усій території України вже понад 20 років.

Обіймання ТОВ «САМГАЗ» значної частки ринку лічильників газу України обумовлене не відносинами пов’язаності ТОВ «САМГАЗ» із будь-якими іншими суб’єктами господарської діяльності, а насамперед конкурентними перевагами власної продукції: зручністю встановлення лічильника та проведення його ремонту та гарантійного обслуговування; постійною наявністю необхідного асортименту запчастин  до даної марки лічильника на ринку; позитивним досвідом застосування лічильників відповідної марки; комерційними умовами продажу лічильників та їх доступністю на ринку; асортиментом лічильників, їх надійністю тощо.

Середня ціна продажу нашим підприємством побутових лічильників газу в 2017 році становила 757,60 грн., що є найнижчою ціною порівняно із ціною продажу лічильників газу інших виробників.

ТОВ «САМГАЗ» впровадило в виробництво широкий асортимент (64 виконання) мембранних лічильників газу для обліку природного газу в побуті, який дає змогу задовільнити потреби будь-яких споживачів.

ТОВ «САМГАЗ», маючи великий досвід у виробництві та реалізації мембранних лічильників газу, є єдиним українським виробником мембранних лічильників, який провів сертифікацію згідно нових вимог, а саме: Технічного регламенту ЗВТ та отримав Сертифікати за модулем В: UA.055.ST.015-17 (Перевірка типу, визнання продукції) та модулем D: UA.TR.055.AQ.00131-17 (Схвалення системи управління якістю, схвалення виробництва).

ТОВ «САМГАЗ» починаючи з 2009 року успішно реалізувало проекти по впровадженню власної системи збору та передачі даних «БАЛАНС» з лічильників газу САМГАЗ. На даний момент наша система «БАЛАНС» обслуговує більше 3000 побутових абонентів в різних регіонах України: Одесса, Маріуполь, Слов’янськ, Умань, Київ та інші. Розвиваючи даний напрямок продукції та послуг ТОВ «САМГАЗ» успішно провело розробку та готує до виробництва нові види даної продукції на базі самих сучасних технологій радіозв’язку з малим енергоспоживанням та великим радіусом дії, таких як LORA, GPRS та NB IoT.

При виготовленні лічильників газу нашим підприємством застосовуються принципи бережливого виробництва, що дозволяє економити енергетичні ресурси та сировину і забезпечувати мінімальний вплив на навколишнє середовище.

Також, звертаємо особливу увагу на те, що на даний час закупівля Облгазами лічильників газу (в  тому числі у ТОВ «САМГАЗ») відбувається саме в рамках проведення процедури публічних закупівель, що обумовлено вимогами п. 26 п. 2.2 Розділу 2 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу природного газу, затверджених Постановою НКРЕЕ №201 від 16.02.2017 року.

Директор ТОВ «САМГАЗ»                                                         Пурій А. Я.