Інтернет-магазин з технічних причин тимчасово не працює. З питань придбання лічильників газу звертатися за тел: 067 36 306 57

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ПОВІРКУ ЛІЧИЛЬНИКІВ ГАЗУ

Submitted by admin on Птн, 04/11/2016 - 15:17

Відповідно до Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», всі засоби вимірювальної техніки, зокрема, і побутові лічильники газу, підлягають періодичній повірці через визначений проміжок часу – міжповірочий інтервал.

Як часто необхідно повіряти побутові лічильники газу?

Міжповірочний інтервал побутових лічильників газу становить 5 або 8 років залежно від типу лічильника та виробника.

Хто має платити за демонтаж, транспортування та монтаж приладів обліку?

Відповідно до Правил надання населенню послуг з газопостачання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 2246 від 09 грудня 1999 р., періодична повірка лічильників газу, їх технічне обслуговування та пов'язаний з такою повіркою ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж), для фізичних осіб, здійснюються за рахунок газорозподільного підприємства. Коли лічильник демонтовано, за якими тарифами буде нараховуватися оплата за спожитий газ. На період зняття лічильника газу для проведення його періодичної/позачергової повірки та ремонту пов'язаного з такою повіркою, або для проведення ремонту за заявою споживача газорозподільне підприємство встановлює лічильники газу з обмінного фонду. У разі коли замість тимчасово вилученого лічильника неможливо встановити інший, розрахунки із споживачем здійснюються залежно від середньомісячного обсягу споживання природного газу за аналогічний період попереднього року або фактичний період споживання, якщо він становить менш як шість місяців даного споживача.

Якщо лічильник газу вчасно не повірений, чи є дійсними його покази? Яка відповідальність передбачена законодавством за невчасну повірку приладів обліку газу?

У разі якщо термін повірки закінчився, а лічильник газу не повірений з вини споживача (наприклад відмова споживача у доступі до своїх приміщень, де розташовані лічильники газу, для їх демонтажу або монтажу), покази лічильника вважаються не дійсними. Відповідно до Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» особи, винні у порушенні законодавства про метрологію та метрологічну діяльність, притягаються до дисциплінарної, цивільної, адміністративної чи кримінальної відповідальності.