Інтернет-магазин з технічних причин тимчасово не працює. З питань придбання лічильників газу звертатися за тел: 067 36 306 57

Директор ТОВ “САМГАЗ” взяв участь у круглому столі з питань розвитку економіки

27/03/2014 - 00:00

У Рівному відбувся круглий стіл, на якому були розглянуті питання щодо стабілізації фінансово-економічного стану області. У засіданні взяв учать міністр економічного розвитку і торгівлі Павло Шеремета. Рівненщина стала другою областю після Донецької, яку відвідав новопризначений міністр, вивчаючи бізнес-клімат у регіонах.

Пан Шеремета вбачає джерело зростання економіки в Україні у невикористаному потенціалі бізнесу. За словами міністра зараз готується цілий пакет законів, спрямованих на полегшення і здешевлення ведення бізнесу. Завдання держави — не виробляти товар чи послугу, які будуть конкурентними на світовому ринку, а допомогти тим, хто здатний їх виробляти. Потрібно змінювати ставлення державних органів до бізнесу, тому що ріст економіки можливий тільки там. Всім керівникам потрібно перейти від мислення “ми розвиваємо економіку” до мислення, за яким економіку розвиває бізнес, а завдання влади — йому в цьому сприяти, - підкреслив Павло Шеремета.

Також участь у засіданні взяв директор ТОВ “САМГАЗ” Андрій Марков. Виступаючи перед учасниками круглого столу, Андрій Володимирович зазначив: “Потрібно думати, як зробити життя людей дешевшим. Наприклад, наше підприємство випускає доступні за ціною газові лічильники — і довгий час успішно тримається на ринку”. Цю ж тезу підтвердив Павло Шеремета: “Вартість ведення бізнесу в Україні надто висока. –Там є кілька складових, на які ми можемо і повинні вплинути. Перша — це корупційна складова, адже хабарі включаються в ціну товару чи послуги. Зняти це потрібно через боротьбу з корупцією, некорупційний закон про держзакупівлі, тиск суспільства. Друге — це фінансовий ресурс, який залучає країна. Зараз закінчуються переговори з Міжнародним валютним фондом, а Світовий банк ще два тижні тому оголосив, що збільшує свій портфель в Україні в шість разів.

Говорячи про податкову систему в Україні, міністр висловив думку, що зміна всього Податкового кодексу — не на часі. А щодо найближчих можливих змін у податковій системі доречніше вживати слово “оптимізація“: закриття податкових дір, які суттєво зменшують доходи бюджету”, – наголосив Павло Шеремета.

Досягнення балансу інтересів держави і бізнесу дасть можливість перетворити Україну на правову та європейську демократичну країну, в якій понад усе цінуватиметься платник податків.

 

За матеріалами газети ОГО.